Katalogi i presell page

Jedynymi z najpopularniejszych metod na pozycjonowanie jest niewątpliwie dodawanie wpisów do katalogów stron oraz artykułów do blogów typu presell page. Są to sposoby najczęściej polecane osobom początkującym, takim które dopiero wchodzą w pozycjonerski świat i jego tajniki. A to dlatego , że opisane powyżej przykłady na zdobywanie linków nie należą do trudnych czy skomplikowanych i zdecydowanie każdy sobie z tymi działaniami poradzi.

Zacznijmy może od tego czym jest Presell page, czy popularnie zwany precel. Otóż w 99% przypadków jest to blog oparty na darmowym skrypcie WordPress, z otwartą rejestracją dla każdego. Pozycjonerzy dodają do takich blogów artykule, w których zawarte są linki pozycjonujące. Zazwyczaj w preclach administratorzy zezwalają na maksymalnie trzy linki wychodzące, które możemy skierować albo bezpośrednio do pozycjonowanej strony, albo podlinkować np. wpisy w katalogach czy też swoje strony zapleczowe. Tak ogólnie rzecz biorąc przedstawia się cała idea presell page. Artykuły które są tam dodawane, do tych blogów, zwykle są o niczym, zazwyczaj mamy tam swobodne lanie wody, aby tylko było mniej więcej n dany temat, plus frazy kluczowe, jako anchory.

Co do katalogów, to jak się można domyślić po nazwie, są to zbiory stron. Dzięki katalogowaniu można bez wątpienia wbić się w Google na wysokie pozycje na średnie frazy, lub mało trudne. Proces katalogowania zazwyczaj przebiega tak samo, bez względu na to na jakim skrypcie oparty jest dany katalog (a możemy wyróżnić np. skrypt Indexu czy Polski - SEOkatalog). Otóż na samym początku powinniśmy podać adres naszej strony oraz dobrać jej odpowiednia kategorie do której tematycznie pasuje. Następnie jako tytuł wpisu wpisujemy jedna z fraz na jakie pozycjonujemy stronę, gdyż będzie to link wychodzący. W opisie w kilku zdaniach piszemy o naszej stronie, o tym co oferujemy, lub co internauta może na niej znaleźć. Na koniec podajemy frazy kluczowe, oraz nasz e mail na który otrzymamy powiadomienie o akceptacji lub też odrzuceniu wpisu.