Zdobywanie linków

Oprócz najpopularniejszych sposobów na zdobywanie linków takich jak katalogi stron czy precle mamy jeszcze mnóstwo innych sposobów.

Bardzo pomocnymi narzędziami w promocji naszej strony mogą być wszelkiej maści serwisy społecznościowe, na których możemy utworzyć nasza stronę wizytówkę i pozwolić na „lubienie jej” naszym użytkownikom, którzy później mogą się nią dzielić ze swoimi znajomymi.

Jeśli uczestniczymy w życiu jakiegoś forum internetowego możemy wstawić w swoją sygnaturkę link, dzięki temu, gdy będziemy pisać merytoryczne posty będziemy zyskiwać potencjalnych gości oraz nowe linki. To samo tyczy się merytorycznych komentarzy na tematycznie powiązanych z naszą storna blogami.

Oprócz tego możemy skorzystać także z ofert zakupu linków na innych stronach. Takie oferty pojawiają się, co dzień na wielu forach webmasterskich. Warto wybierać tematycznie powiązane serwisy, bo link do strony o wędkarstwie na stronie z grami dla dzieci nie da nam wiele, (jeśli chodzi o klientów). Do zakupu linków można wykorzystać także nowe platformy takie jak Prolink, gdzie zdecydujemy, na jakich stronach chcemy kupić nasz link. Dobrym pomysłem są też wszelkie platformy mikro-blogowe czy portale społecznościowe. Co prawda linki na nich będą w dużej mierze przypadków „no-follow”, ale będą to linki z zaufanych witryn, co tylko może nam pomóc w przyszłości i wzmocnić nasz wskaźnik Trust Ranku w Google. Polecamy zatem bardzo zdobywać także tego typu linki, nie koniecznie z anchorem, ale jeśli są ze znanej strony z dużym zaufaniem w Google to będzie to dla nas wielki plus.