Hydrofor

Na mej osadzie nie ma wciąż wodociągu i zobligowany jestem czerpać wodę ze studni. By być na bieżąco z nowinkami zadecydowałem się zainstalować hydrofor – posiadałem awersję do zasuwania z wiadrami. Jak wszelkie urządzenie techniczne hydrofor uległ w końcu awarii, wystąpiło to 2 lata po zamontowaniu. Zszedłem więc do piwnicy i bezowocnie próbowałem to urządzenie uruchomić. Jak żona dojrzała, że nie mogę se z nim poradzić zaproponowała abym poprosił profesjonalistę.

elektrobeben
Wypadało usłuchać żony. Spec od hydroforów przybył na drugi dzień rano. Specjalista odkrył, że spaleniu uległ napęd. Ów hydrofor ma zjarany napęd i błyskawicznie potrzebuje wymiany. Czułem się jak chirurg przy przeszczepie serca i zapytałem inżynieria w jakim miejscu najprędzej można kupić fabrycznie nowy? Ten po sekundzie wahania odpowiedział primacon silniki elektryczne.
Nie parząc na nic migiem podjąłem kontakt ze sklepem.  Po trzech tygodniach oczekiwania kurier przywiózł część jaką chciałem. Poproszony jeszcze raz technik zamontował napęd w hydroforze. Technik przetestował motor i uznał że jest doskonały.

Technik zamontował urządzenie, i zalecił przegląd po blisko pół roku. Zapłaciłem duże pieniądze za usługę.. Nie ma aczkolwiek co ubolewać gdyż ponownie mogę radować się bieżącą wodą w całym budynku mieszkalnym. Od razu wszyscy wzięliśmy obowiązkową kąpiel. Potem córka umyła naczynia, współmałżonka wyprała ubrania, syn umył samochód, a ja napełniłem basen wodą.
Postanowiłem sobie również nie czekać do następnej awarii i po roku ponownie zaprosiłem inżynieria by przeprowadził przegląd w moim hydroforze. Ten migiem przybył, a przy okazji zamienił podkładkę, o której wcześniej gadał rok wcześniej. I tym razem sporo uiściłem ale czego się wykonuje dla komfortu jakim jest woda z kranu.
Warto również było zaczekać i uregulować należność za nowy motor jaki działa do dnia dzisiejszego. Mając kiedyś na uwadze otwarcie niewielkiej firmy wytwórczej chciałbym zaopatrzyć się przenośniki rolkowe. Wydaje mi się że to doskonała lokata i strzał w dychę jak silnik do mojego hydrofora.Na mej osadzie nie ma wciąż wodociągu i zobligowany jestem czerpać wodę ze studni. W tym celu zamontowałem hydrofor ażeby w własnym budynku mieszkalnym mieć bieżącą wodę jak na 21 wiek przystało.