Pozycjonowanie

Pozycjonowanie własnej strony możemy rozpocząć na dwa sposoby - zlecić to firmie, bądź zacząć pozycjonować samemu. Jeśli zdecydujemy wykonać ta czynność samodzielnie powinniśmy uzbroić się w cierpliwość oraz materiały które pomogą nam zrozumieć wiele zagadnień z tematyki pozycjonowania. Będziemy musieli poświęcić również wiele czasu na przygotowanie odpowiedniego zaplecza, a niekiedy również gotówki (np. kampanie AdWords).

Naszą stronę możemy promować na dwa sposoby. Tradycyjne pozycjonowanie, którego wyniki są widoczne po dłuższym okresie czasu(lewa strona), oraz prowadzić kampanie (prawa strona). Wyniki naszych działań będą widoczne dopiero po upływie kilku tygodni, a i tak nie zapewni nam to pierwszego miejsca w wyszukiwarce. Natychmiastowe efekty da nam płatna kampania, będziemy promowanie z pośród innych stron www, link do naszej strony będzie widoczny po prawej stronie, oraz w górnej części lewej kolumny. Przy tym rodzaju pozycjonowania ważne jest odpowiednie skonfigurowanie kampanii. Staramy się wybrać słowa kluczowe które najlepiej oddadzą tematykę strony - to dzięki nim zostaniemy odpowiednio sklasyfikowani.

Drugą opcja jest skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w pozycjonowaniu oraz prowadzeniu kampanii. Szukając takiego usługodawcy powinniśmy sprawdzić jego portfolio oraz z jakim skutkiem pozycjonuje on strony www. Najlepiej także zasięgnąć opinii innych, może naszych znajomych, lub popytać na forach branżowych o dana firmę - o to czy jest solidna, czy wykonuje powierzone zadania bez przeszkód i problemów.